Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jsem pro členství Česka v Evropské unii

24. 06. 2016 14:37:52
Jednou z hlavních příčin brexitu byla nenávist k nám Východoevropanům, Čechům, Polákům, Rumunům..... Většina i vzdělaných lidí si v Anglii myslí, že vaříme na otevřené ohni a zadek si utíráme lopuchy.

Výsledek referenda, které povede k vystoupení Spojeného království z Evropské unie vyvolal a ještě vyvolá volání po czexitu. Jen by mě zajímalo, co si zastánci tohoto kroku představují, že má nastat. Nenechme se mýlit pocitem vlastní nadřazenosti. Jednou z hlavních příčin brexitu byl odor k nám Východoevropanům, Čechům, Polákům, Rumunům..... Většina i vzdělaných lidí si v Anglii myslí, že vaříme na otevřené ohni a zadek si utíráme lopuchy.

Ještě jedna věc byla klíčová. Pakistánci, Indové, Bangladéšané a jiné národy usazené ve Spojeném království hlasovali pro brexit z toho důvodu, že záviděli Východoevropanům možnost volného pohybu osob. Proč by lidé ze zemí EU mohli volně cestovat do Velké Británie, když oni nemohou. Tak rozhodli, aby se to zatrhlo (muslimové tak dostali Spojené království ven z Unie). Vypovídající v této věci byl rozhovor s představitelem konzervativců v europarlamentu Syedem Kamallem (rozhovor zde).

Myslím si, že se stále nedoceňuje, kdo vyvedl Velkou Británii z EU. Podle mě jsou to Pakistánci, Indové a další přistěhovalci, kteří nechtěli bílé přistěhovalce z Evropy disponující výhodami volného pohybu osob v EU. Vždy se mluvilo o tom, že muslimové přečíslí místní populaci a demokratickými prostředky změní náš svět. No a Velké Británie je toho prvním příkladem.

Když dcera kamaráda, která v Londýně slouží jako au pair ukazovala v rodině fotografie jejich třípatrového domu s vnitřním bazénem, nemohli tomu uvěřit. A přitom domácí nejsou žádní peciválové, létají za prací po celém světě.

Šéf euroskeptické strany Nigel Farage řekl, že u Pakistánců oceňuje znalost angličtiny a povědomí o obecném právu a to rozdíl od Východoevropanů. A když mluvil po uveřejnění výsledků referenda, byla to dikce projevu jako od Josepha Goebbelse. Prý Anglie volila proti velkým firmám, obchodním řetězcům, ......chyběla tam pouze plutokracie a zájmy pracujícího lidu.

Volný pohyb osob v rámci Schengenského prostoru představuje unijní vymoženost, která zasáhla srdce Evropanů. Obnovení hranic mezi členskými státy by mělo stejnou logiku jako mezi Čechy a Moravou či Brnem a okolními vesnicemi. Volný pohyb zboží a kapitálu je oproti tomu nudný příběh o penězích a regulace žárovek nebo křivosti okurek učinilo Unii odpudivou, přímo zbavují občany loajality. Běžný občan ale nedokáže odlišit co je výsledkem spiknutí bruselských byrokratů a co hloupost našich vlastních politiků, kterou hází na Brusel. Podle mě 95 procent věcí, které se dává za vinu zlému Bruselu, pochází z hlav národních politiků nebo to vyžaduje jejich schválení. Unie je takový vděčný fackovací panák.

Jinakost mezi námi a těmi druhými nacházíme právě díky existenci hranic a Unie přetrvá, jedině když se její obyvatelé budou cítit součástí jednoho evropského národa prodchnutého stejnými „politickými pohádkami“. Příklad Indie ukazuje, že ani tisíc jazyků, rozdílné dějiny a různá náboženská vyznání nemusí být překážkou k vytvoření politické pospolitosti.

Politici nám však nedávají šanci mít se rádi. Štvou Evropany proti sobě výzvami „kupujte domácí zboží“. Přežití pár místních „jezeďáků“, kteří plundrují českou krajinu pesticidy, herbicidy, fungicidy, řepkou a kukuřicí na spálení, je nám více než jakékoliv ideje. jestliže jsem si nepřáteli v "malých" věcech, těžko si budeme padat kolem krku ve věcech "velkých" a radostně budovat společnou Evropu.

Na dveřích supermarketu muselo být vyvěšeno procentuální zastoupení zboží dle jednotlivých cizích států. Tohle opatření se principiálně neliší od ve Velké Británii připravovaného zveřejňování počtu cizáků zaměstnaných v jednotlivých firmách.

Slovenská televize běžně vysílá pořady v češtině, ale v Česku slovenštinu slýcháme zcela výjimečně. Poláci mají přehled o naší kultuře, hovoří blízkým jazykem. My se však cítíme něčím víc a podpichováni výrobci místních „hnojů“ je považujeme pouze za producenty nekvalitních potraviny a prodejce na příhraničních tržištích. (Velice doporučuji Polsko navštívit, je opravdu krásné). Domovem a spotřebitelským prostorem je nám přitom celá Unie.

Byli bychom ještě v Evropské unii nebýt dotací? Co až ty dotace ustanou, jaký bude jednotící prvek?

Pro vystoupení z Unie jsou naivní snílci, političtí a ekonomičtí deprivanti. Považují se za neúspěšné, ne však svojí, ale cizí vinou, vydělené ze společnosti ekonomicky, např. kvůli dluhům nebo politicky, kdy jim chybí zážitek něčeho pozitivního. Spíše mají negativní zkušenosti jak byli odmítnuti nebo odpovědí jim bylo mlčení státu, úřadů, poslanců. Politici sami pěstují tuto třídů deprivantů, a to svojí arogancí, používání ptydepe, zatajováním informací, snahou ovládat policii i spravedlnost. Toto vede k zpruzenosti, naladění proti celému systému. Ve svém zoufalství jsou někteří lidé schopní, v zájmu odplaty za své "ponížení", podpořit v podstatě jakoukoliv demagogii (nepřítel mého nepřítele je můj přítel i kdyby to měl být Kim Čong-un). Z tohoto elektorátu pocházejí podporovatelé Miloše Zemana. Dále odchod z Unie podporují komunisté všech barev a přímí spolupracovníci Kremlu.

Směji se volání, že si bez EU budeme svobodně vládnout, rozhodovat ve své zemi atd. Kdo je to my?

Zpovzdálí se čeká Rusko až bude moci chytat bezbranné ovečky vybíhající z dosud jednotné Evropy. Zvláště Česko se svým sebestředným, nesvorným, egoistickým, velkohubým a zároveň, když jde do tuhého, submisivním obyvatelstvem, které stále a na všechno remcá a jehož prezident se snaží implantovat srdce Evropy jednou do zadku Ruska podruhé Číny, má našlápnuto odebrat se radostným krokem do nějaké východní sféry vlivu.

Zde se přiznám, že v referendu o vstupu do Evropské unie v roce 2003 jsme v rámci Euroskeptické iniciativy spolu Benjaminem Kurasem, Davidem Hanákem s dalšími, jako jediná nekomunistická skupina vedli kampaň proti vstupu do Unie. Z dnešního pohledu, zvláště na Rusko, bych považoval nečlenství za obrovskou chybu a zásadní bezpečnostní riziko. Mýlil jsem se .....

I v roce 2003 jsem si ale uvědomoval, že zůstat mimo Unii a uspět v mezinárodní soutěži by bylo podmíněno vznikem úplně jiného právního, sociálního prostředí a změnou naší mentality (mravů) – Prosperita závisí na mentalitě obyvatel, což byla a je fikce. Patříme do Unie, protože nejsme nic lepšího, ale ani horšího, než obyvatelé dalších členských zemí. Tím že znemožníme našim dětem studovat a pracovat v zahraničí, že se opět necháme šikanovat pohraničními kontrolami na hranicích, že z našich politiků sejmeme povinnost přebírat civilizační zvyky Evropy, tím žádnou svoji frustraci nevyléčíme.

Ještě něco. Raději budu používat úsporky, koupím si eurovysavač a budu snášet jiné mouchy z Bruselu, než bych musel zažívat "civilizační hodnoty" Ruska nebo Číny.

Autor: Vilém Barák | pátek 24.6.2016 14:37 | karma článku: 21.82 | přečteno: 1227x

Další články blogera

Vilém Barák

Veřejných peněz je ve sportovní špíně škoda

Sportovci soutěží za sebe a své sponzory a kdo má touhu vyniknout, bude sportovat i bez státní podpory. A jestliže si někdo přeje, aby Czechia získávala co nejvíce medailí na světových šampionátech, je to jeho věc a jeho peníze.

20.8.2017 v 13:52 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 613 | Diskuse

Vilém Barák

Státní se opět vydává za lepší než soukromé

Jestliže registr smluv komplikuje pseudopodnikání státu a samospráv, je to jenom dobře. Proč vlastně Budějovický Budvar nebyl již dávno privatizován? Úkolem státu je zajištění obrany a bezpečnosti, nikoliv vaření piva.

21.6.2017 v 14:53 | Karma článku: 31.78 | Přečteno: 3264 | Diskuse

Vilém Barák

Není zájem řešit zadlužování

Několik nepopulárních poznámek o úvěrech, věřitelích, dlužnicích, morální odpovědnosti, o materiální spotřebě a všeobecné neochotě jít ke kořenu věci (vyšlo v Lidových novinách v rubrice Orientace 6. května.2017).

15.5.2017 v 15:44 | Karma článku: 24.04 | Přečteno: 1219 | Diskuse

Vilém Barák

Česko není schopné postavit vysokorychlostní tratě

Plány na zprovoznění rychlovlaků v Česku lze přirovnat ke snaze postavit atomovou elektrárnu v Africe. Po nějaké době bychom místního šamana nalezli v reaktorové nádobě, jeho kozu uvázanou u příruby.

10.5.2017 v 11:58 | Karma článku: 24.15 | Přečteno: 775 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Martin Braun

Dobrých zpráv není nikdy dosti

Zatímco Česko se ještě plně nevzpamatovalo z volebního masakru, a faktu, že vládu bude sestavovat nejen obviněný z dotačních podvodů ale z příslušnosti k Stb, tady mám na mysli tu slušnou část Čechů a Moravanů.

24.10.2017 v 6:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 141 | Diskuse

Martin Bělík

Pohled na volby očima marketéra

Nechci hodnotit programy stran ani jejich kvalitu a kandidáty. Chci se jen trochu zamyslet, proč byli úspěšní a proč ne. A také bych přidal zamyšlení pro mladé o sociálních sítích.

24.10.2017 v 0:05 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 232 |

Otto Černý

Kdepak přistěhovalci, národe švédský, vy sami.

Švédskem otřásá skandál. Úspěšný a oblíbený programový ředitel švédského kanálu TV 4 byl svými kolegyněmi nařčený ze sexismu, rasismu, homofobie a sexuálních obtěžování.

23.10.2017 v 21:17 | Karma článku: 38.42 | Přečteno: 1955 | Diskuse

Iva Kabosch

Chci premiéra s koulema aneb ne machiavellismu v praxi!

Otevřený dopis Andreji Babišovi v jeho médiu. Chcete mluvit s občany, tak tady mě máte. Čtěte, reflektujte, diskutujte, reagujte. A hlavně: buďte chlap, nefňukejte a makejte!

23.10.2017 v 21:13 | Karma článku: 23.84 | Přečteno: 1016 | Diskuse

Jan Dvořák

Časy se překotně mění. Švejk narazil zpochybněním IQ třetiny voličů

Ano, nastal čas klást si vyšší cíle. A hlavně, už nešvejkovat, a makat. Když nadávat na nové poměry, tak otevřeně, bez dvojsmyslů, aby bylo jasné, jak to myslíte, že nejste anarchistický bořič, ale konstruktivní buřič, buříček.

23.10.2017 v 18:55 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 791 | Diskuse
Počet článků 77 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2456

Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.