Jsou tyhle služby dnes již normální?

8. 01. 2019 19:37:03
V sobotu večer jsme se rozhodli vyrazit na nedělní oběd do restaurace. Manželka zkoukla www a provedla rezervaci. Kromě toho, jednalo se o podnik, kde by jedna z dcer chtěla mít svatbu, takže se vlastně jednalo o průzkum bojem.

Po příchodu jsme zjistili většina fotografií na webové stránce pouze obluzuje hosty, protože ukazuje část podniku, kde jsou polstrované židle, na stolech ubrusy a naaranžované sklo. V tu chvíli ovšem část zavřenou. Pouze jeden obrázek byl z holohospody kde se uvedené vymoženosti nevyskytovaly. Znáte to ale. Když už někam dojedete, máte hlad, tak si nechcete kazit den ani manželce shazovat její výběr a dělat „rapla“. Člověk doufá, že počáteční drobné problémy budou překonány a vše se v dobré obrátí.

Slečna nás hned u vchodu přivítala nikoliv pozdravem, ale útočnou otázkou: „Máte rezervaci?“. Po kladné odpovědi jsme byli usazeni právě do holohospody. Studené židle bez podsedáků, stoly prosté ubrusů (prostírání), polévka servírovaná bez podkladového talíře a ubrousku, do kterého by šlo utřít ústa. Musel bych vzít ubrousek pod příborem, ale to znamenalo položit jej přímo na stůl. Brrr, něco takového nejsem schopen udělat. Kdoví jakou multifunkční (na zem, záchod) hadrou jsou stoly utírány.

Jediný věšák na kabáty (tyčka dlouhá 1 metr) pro cca 45 hostů stál mezi dvěma stoly. Krajní bundy ležely na zádech zde sedícím hostům. Kdo chtěl s oblečením manipulovat, tak se musel přes tyto hosty natahovat. Divím se, že to snášeli a někoho nepřetáhli ramínkem nebo s nimi nezaútočili na obsluhu. Zbytek oblečení visel nevzhledně po lokále přes opěradla židlí nebo byl na nich položen. No, alespoň něco. Nedávno jsem navštívil opětovně a neprozřetelně holokino (nazývám tak multiplex, multikino), protože děti dostali od Ježíška vstupenky. Zde nejsou šatny vůbec a hubertusy musíte držet na kolenou.

U vedlejšího stolu seděla společnost se psem o váze cca 30 kilogramů, kterého obsluha musela překračovat. V sedu měl hlavu nad úrovní stolu a z uličky pozorně sledoval, co máme v talíři. Smrděl, neměl koš a vodítko bylo pouze navlečeno na noze nábytku. Kdykoliv mohl vystartovat a někoho pokousat. Jestliže tohle nevadí majiteli a psi dělají větší útratu než lidští hosté, prosím. Tak by u vchodu měla být cedulka s nápisem "Čoklí hospoda". Můj názor je, že pes do restaurace nepatří a opak je znakem zoufalství majitele, podbízejícího se těmto "hostům". Nechápu také, proč lidé psy nenechají doma a cpou se s nimi úplně všude. Bohužel v našem případě pes vylezl z pod stolu až když jsme měli objednáno. Jinak bychom se otočili na podpatku a ihned odešli.

Slečna přišla pro objednávku pití a potom jídla. V pořádku. Polévky ale donesla dříve než pití a ne všechny tři naráz, ale napřed dvě a potom jednu. Naposledy jsem servírování jídla pro společnost "najednou" vysvětloval ve vietnamské restauraci a už se to tam neopakovalo. Zde mám obavu, zda jsou ve své aroganci vůbec přístupni argumentům.

Podnik otevírali v 11:00 a již v 11:40 z nabídky chyběla pečená žebra, králík, aniž tato jídla někdo v lístku přeškrtl. Pravda, jídelní lístek by potom vypadal jako za socialismu, ale co se dá dělat, že? Nemohu si hrát na něco "hoch nóbl", co nejsem. Tady si ale hráli a hodně.

Denní nabídka na tabuli před podnikem nebyla doplněna do jídelního lístku třeba vloženým listem. Zřejmě se předpokládá, že si ji máte vyfotit do telefonu, abyste u stolu věděli, co obsahuje.

Hovězí líčka na víně s bramborovou kaší měla udávanou hmotnost 200 gramů, ale zřejmě nikoliv pouze maso, ale i s přílohou. Jedná o nějakou novou a pro zákazníka velice nepříjemnou módu, která se mi jeví hodně drzou. Moje blbost. Na místě mi hned nedošlo, že třikrát větší BBC kuřecí steak (jedno ze 4 hlavních jídel) má také 200 gramů.

Slečna mi dvakrát sebrala jídelní lístek. Jde o takový český zvyk. Poučování provozovatele, že je to v souladu se zásadami správného stolování, když na stole není ani ubrus, se mi zdá k popukání. Na dámských toaletách chyběly v kabinách klíčky. Podle manželky je to silně nepříjemné, když můžete čekat, že k vám někdo vtrhne. Provozovatel tvrdil, že byly ukradeny. Co je ale hostovi po tom?

Byl jsem "měkký" a za tento „výkon“ útratu zaokrouhlil z 1525 korun na 1550 korun (za 4 osoby mimo Prahu na maloměstě). Však mi také slečna 50 korun vrátila v korunách a neřekla ani nahledanou. No jestli do této holohospody chodí klientela, který podobné móresy toleruje, odměňuje obsluhu stovkami a osádka (dnes je cool psát staff) si díky tomu myslí, že takto vypadají služby na úrovni, tak já jsem opačného názoru.

Za opravdovou třešničku na dortu považuji sdělení na webové stránce podniku, že provozovatel je právně zastupován advokátní kanceláří, včetně umístění „prokliku“ na její stránky. Také znak nové doby. Zřejmě varování, že kdo z hostů jenom cekne, tak bude řešen právně.

Provozovatel vše výše uvedené zážitkové zážitky považoval za normální s tím, že lidi by chtěli perfektní služby nejraději zadarmo. Arogantní byl až to bučelo. Jenže my jsme chtěli za své peníze pouze normální služby. .

Jaký máte názor? Je tohle všechno již dnes normální a nezbývá než si vařit doma?

Autor: Vilém Barák | úterý 8.1.2019 19:37 | karma článku: 41.07 | přečteno: 5717x

Další články blogera

Vilém Barák

Proč být vděčný Rusku za činy Sovětského svazu?

V dnes již neexistující Rudé armádě sloužili příslušníci patnácti dnes samostatných států. Rusko bylo pouze jedním z nich. Určitě nemá monopol na nějaký vděk či oslavy konce 2. světové války. Chlubí se něčím, co mu nepatří.

16.5.2019 v 13:39 | Karma článku: 19.84 | Přečteno: 569 | Diskuse

Vilém Barák

Výzva: Jsme naštvaní čekáním v kolonách

Práce na silnicích musí probíhat 7 dnů v týdnu a 24 hodin denně tak jak je běžné v civilizovaných zemích. Jestliže toto nebude cílem nového ministra dopravy, tak ať raději nenastupuje do funkce a je nalezen někdo schopnější.

24.4.2019 v 20:21 | Karma článku: 23.23 | Přečteno: 727 | Diskuse

Vilém Barák

Dnes se rozhoduje o budoucí podobě západní civilizace

Jsme na přímé cestě stát se otroky utajených algoritmů asociálních sítí, které ovládají naše spotřební i politické chování a spolu s našimi dětmi se měníme na internetové "vyblblíky" závislé na elektronických drogách.

18.4.2019 v 15:44 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 691 | Diskuse

Vilém Barák

A tak si lyžujeme

Novinkou této sezóny se stali biootci a biomatky, kteří svým sotva narozeným potomkům přivázaným na břiše ukazují na lyžích v 3000 metrech nádheru hor.

16.4.2019 v 14:25 | Karma článku: 26.08 | Přečteno: 945 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Rusům v hotelu Brioni se zase tolik nestalo

Hudebníci z pražského filharmonického sboru, Rus Vladimír a jeho krajané v ostravském hotelu Brioni mají jedno společné, měli povinně souhlasit s politickou myšlenkou a podpořit „správný“ názor.

20.5.2019 v 18:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Odposlechy, pokud jsou autentické, by měly mít vždy váhu důkazu…

Setkáváme se s tím každou chvíli. Čím větší a složitější zločin, tím spíše v něm budou hrát odposlechy co nejmenší roli. A přitom je to důkaz nad důkazy...

20.5.2019 v 15:47 | Karma článku: 20.34 | Přečteno: 267 | Diskuse

Petr Binder

Dobrý den, umíte vyrobit podřadný zmetek?

Nechtěl jsem v titulku hned použít nemravné, až sprosté slovo. Vlastně, podle kodexu ani nemohu. Proto ten zmetek. Jak asi probíhá obchodní jednání na vysoké úrovni?

20.5.2019 v 12:04 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jiří Turner

Kterak to Šichtařová v Parlamentních listech nandala Hřebejkovi

Jan Hřebejk vydal prohlášení, ve kterém apeluje na odpůrce EU, aby se voleb do EP neúčastnili. To přeci musí každého euroskeptika rozpálit až doběla. A je nějaké lepší místo, kde si to s ním vyřídit, než jsou Parlamentní listy?

20.5.2019 v 11:10 | Karma článku: 21.06 | Přečteno: 1708 | Diskuse

Lumír Vitha

Vyprahlá pole + zatopená údolí = ideálně vlhká krajina

V poslední době se vynořují děsivé články o blížící se (bez)vodní katastrofě a o tom, kolik miliard který mocipán vrhne (nebo by aspoň vrhnul, kdyby měl tu moc) do opatření k zadržení vody v krajině. Často ne nepodobných kravině.

20.5.2019 v 9:45 | Karma článku: 26.72 | Přečteno: 655 | Diskuse
Počet článků 131 Celková karma 20.41 Průměrná čtenost 2121

Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

Najdete na iDNES.cz