Jsou tyhle služby dnes již normální?

8. 01. 2019 19:37:03
V sobotu večer jsme se rozhodli vyrazit na nedělní oběd do restaurace a tak manželka zkoukla www a provedla rezervaci. Kromě toho, jednalo se o podnik, kde by jedna z dcer chtěla mít svatbu, takže se jednalo o průzkum bojem.

Po příchodu jsme zjistili, že ve snaze nalákat návštěvníky, většina fotografií na webové stránce ukazuje část podniku, kde jsou polstrované židle, na stolech ubrusy a naaranžované sklo. V tu chvíli ovšem zavřenou. Pouze jeden obrázek byl z holohospody, kde se uvedené vymoženosti nevyskytovaly. Znáte to ale. Když už někam dojedete, máte hlad, tak si nechcete kazit den, manželce shazovat její výběr a dělat před ní „rapla“. Člověk doufá, že počáteční drobné problémy budou překonány a vše se v dobré obrátí.

Slečna nás hned u vchodu přivítala nikoliv pozdravem ale útočnou otázkou: „Máte rezervaci?“. Po kladné odpovědi jsme byli usazeni právě do holohospody, na studené židle bez podsedáků. Na stoly prosté ubrusů (prostírání) byla servírovaná polévka bez podkladového talíře a ubrousku, do kterého by šlo utřít ústa. Musel bych vzít ubrousek pod příborem, ale to znamenalo položit jej přímo na stůl. Brrr, něco takového nejsem schopen udělat. Kdoví jakou multifunkční hadrou jsou stoly utírány.

Jediný věšák na kabáty (tyčka dlouhá 1 metr) pro cca 45 hostů stál mezi dvěma stoly. Krajní bundy ležely zde sedícím hostům v podstatě na zádech. Kdokoli s oblečením manipuloval, tak se musel přes ně natahovat. Divím se, že to snášeli a někoho nepřetáhli ramínkem nebo s nimi nezaútočili na obsluhu. Zbytek oblečení visel po lokále přes opěradla židlí nebo byl na nich položen. No, alespoň něco. Nedávno jsem navštívil opětovně a neprozřetelně holokino (multiplex, multikino), protože děti dostali od Ježíška vstupenky. Zde nejsou šatny vůbec a hubertusy musíte držet na kolenou.

U vedlejšího stolu seděla společnost se psem o váze cca 30 kilogramů, kterého obsluha musela překračovat. V sedu měl hlavu nad úrovní stolu a z uličky pozorně sledoval, co máme v talíři. Smrděl, neměl koš a vodítko bylo pouze navlečeno na noze nábytku. Kdykoliv mohl vystartovat a někoho pokousat. Nechápu, proč lidé psy nenechají doma a cpou se s nimi úplně všude. Bohužel, vylezl z pod stolu až jsme měli objednáno, jinak bychom hned odešli.

Slečna přišla pro objednávku pití a potom jídla. V pořádku. Polévky ale donesla dříve než pití a ne všechny tři naráz, ale napřed dvě a potom tu poslední. Naposledy jsem nutnost donést pro společnost jídlo "najednou" vysvětloval ve vietnamské restauraci a už se to tam neopakovalo. Zde mám obavu, zda jsou ve své aroganci vůbec přístupni argumentům.

Podnik otevírali v 11:00 a již v 11:40 z nabídky chyběla pečená žebra, králík, aniž tato jídla někdo v lístku přeškrtl. Pravda, jídelní lístek by potom vypadal sice jako za socialismu, ale co se dá dělat, že? Nemohu si hrát na něco, co nejsem. Tady si ale hráli a hodně.

Denní nabídka na tabuli před podnikem nebyla doplněna do jídelního lístku třeba vloženým listem. Zřejmě se předpokládá, že si ji máte vyfotit do telefonu, abyste u stolu věděli, co obsahuje.

Hovězí líčka na víně s bramborovou kaší měla udávanou hmotnost 200 gramů, ale zřejmě nikoliv pouze maso, ale včetně i s přílohou. Jedná o nějakou novou a pro zákazníka velice nepříjemnou módu. Zdá se mi to hodně drzé. Moje blbost, že mi hned na místě nedošlo, že třikrát větší BBG kuřecí steak (jedno ze 4 hlavních jídel) má také 200 gramů.

Slečna mi dvakrát sebrala jídelní lístek. Jde o takový český zvyk. Poučování provozovatele, že je to v souladu se zásadami správného stolování, když na stole není ani ubrus, se mi zdá k popukání. Na dámských toaletách chyběly v kabinách klíčky. Podle manželky je to silně nepříjemné. Provozovatel tvrdil, že byly ukradeny. Co je ale hostovi po tom?

Byl jsem "měkký" a za tento „výkon“ útratu zaokrouhlil z 1525 korun na 1550 korun (za 4 osoby mimo Prahu na maloměstě). Však mi také slečna 50 korun vrátila v korunách a neřekla ani nahledanou. No jestli do této holohospody chodí klientela, který podobné móresy toleruje, odměňuje obsluhu stovkami a osádka si díky tomu myslí, že takto vypadají služby na úrovni, tak já jsem opačného názoru.

Za opravdovou třešničku na dortu považuji sdělení na webové stránce podniku, že provozovatel je právně zastupován advokátní kanceláří včetně „prokliku“ na jejich stránky. Také znak nové doby. Zřejmě varování, že kdo z hostů jenom cekne, tak bude řešen právně. Provozovatel vše výše uvedené zážitkové zážitky považoval za normální s tím, že lidi by chtěli perfektní služby nejraději zadarmo. Arogantní až to bučelo. Jenže mi jsme jen chtěli za své peníze pouze normální služby. .

Jaký máte názor Vy? Je tohle všechno již dnes normální a nezbývá než si vařit doma?

Autor: Vilém Barák | úterý 8.1.2019 19:37 | karma článku: 41.07 | přečteno: 5681x

Další články blogera

Vilém Barák

Co se dá dělat s dnešním světem (6)

Zůstaňme hluší k argumentům o tzv. naší půdě, naších podnicích, naší obchodní bilanci nebo k tzv. veřejným, celospolečenským, státním zájmům. Máme pouze svůj dům, svůj pozemek, svoji firmu, svoji peněženku, svůj život.

11.3.2019 v 8:59 | Karma článku: 6.65 | Přečteno: 142 | Diskuse

Vilém Barák

Internet: všechno dobré je k něčemu špatné (5)

Snad se pod tlakem GDPR, připravované směrnice na ochranu osobních údajů na internetu (ePrivaci), platbou za "výcucy" z novinářských článků, odpovědností za ochranu zveřejňovaného obsahu a zdanění podaří duhové bubliny zkrotit.

8.3.2019 v 9:35 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 142 | Diskuse

Vilém Barák

Co dnes podporujeme, nás zítra může zničit (4)

Těžko říci, po všech historických zkušenostech, kde zastánci "revoluce" berou jistotu, že právě jim budou nové pořádky vždy a pořád vyhovovat. Strýc například podporoval komunisty pouze do té doby, než mu sebrali koně a pole.

6.3.2019 v 8:08 | Karma článku: 15.74 | Přečteno: 439 | Diskuse

Vilém Barák

Člověk sám sobě Bohem, dítě bůžkem (3)

Každý se stal sám sobě Bohem s tím, že nikoho nepotřebuje, žije v bublině vlastní morálky, pravidel, cítí se povolán rozhodovat, kdy bude jaký zákon dodržovat a kdy ne. Někteří mají možná i svoje vlastní počasí.

5.3.2019 v 14:13 | Karma článku: 11.50 | Přečteno: 210 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Andreas Brim

Stare usporadani je na pokraji zabijeni

2019 a svety stale utoci! Co se stalo z vychodem? A kde jsme my!? Styl je znacny ... co se deje ... Nevime..

23.3.2019 v 2:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

Karel Trčálek

Žádná klimatická apokalypsa nehrozí, stávkující studenti by měli zklidnit hormon

Globální změna klimatu je jeden velký nesmysl, jedna velká lež, jeden velký podvod, jedna velká bouda, kterou na nás ušili čínští vědci

22.3.2019 v 18:33 | Karma článku: 13.31 | Přečteno: 413 | Diskuse

Irena Aghová

Povaha českého národa z pohledu dějin.

I když jsem procestovala v životě dost zemí a všímala jsem si národní povahy té či oné společnosti, nejvíce mne nyní zaujala česká společnost, jejíž členkou mám tu čest být.

22.3.2019 v 16:26 | Karma článku: 12.87 | Přečteno: 346 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Tak jsme se dopracovali do století přeorávání…

Měli jsme tu století páry, století elektrifikace, dnes žijeme ve století hluboké orby. Ořeme všechno, co až dosud bylo nezoráno, přeoráváme stávající, a světe div se, dokonce i budoucí...

22.3.2019 v 13:37 | Karma článku: 26.80 | Přečteno: 614 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Vlastní názor

Jsou lidé, kteří za vlastní názor považují takový, o kterém si myslí, že se od nich očekává a žádá. Pokud vedou davy, říká se jim politici, jestliže davem jsou oni, říká se jim veřejné mínění.

22.3.2019 v 13:30 | Karma článku: 4.54 | Přečteno: 128 | Diskuse
Počet článků 125 Celková karma 17.66 Průměrná čtenost 2176

Každý má právo hledat své štěstí, pokud to není na újmu jiným lidem. Vycházím ze zásady, že stát je tu pro občana a nikoliv naopak. Každý z nás má právo hodnotit, zda pravomoci vykonávané státem by nešly vykonávat lépe nebo jinak, například zda je nevrátit občanům. Neustále je třeba hledat, jak věci dělat levněji, rychleji, přesněji, prostě efektivněji.

Najdete na iDNES.cz